Náš príbeh

Koliba Strachanovka

je ikonou Jánskej doliny. Svojím vzhľadom ideálne zapadá do priam rozprávkového prostredia okolitých hôr a kopcov. Vyrástla na zelenej lúke v júli 2007 a na jej výstavbu použili 760 kubíkov kvalitného smrekového dreva. Zaujímavosťou je, že kolibu museli stavať dvakrát. Najskôr na skúšku na štátnych majetkoch v Liptovskom Mikuláši a následne už naostro na mieste, kde stojí dodnes.

Jej majiteľ, Ján Strachan, nenechal nič na náhodu a pre šťastie dal do všetkých rohov a pod každý nosný stĺp zaliať peniaze. Vyzerá to tak, že tento ťah sa vyplatil a Strachanovka je dnes jedna z najobľúbenejších adries návštevníkov Jánskej doliny.

Hotel Starchanovka *** v horskom prostredi v Jasnej

Už od svojho vzniku dokázala pružne reagovať na požiadavky a potreby turistov. Podniky, kde sa dalo kvalitne najesť a stráviť čas v príjemnom prostredí aj bez potreby ubytovať sa, totiž v doline chýbali.

Strachanovka dokázala túto dieru šikovne zaplátať a popri bežných službách láka hostí aj na neopakovateľnú atmosféru, ku ktorej prispieva aj vždy ochotný personál. Práve naše služby a prístup ku klientom sú tým, čím sa odlišujeme od iných zariadení tohto druhu. Za všetkým však treba hľadať najmä rodinnú tradíciu a priateľský duch Strachanovcov.

Do Jánskej doliny prišli z Jakubian pri Starej Ľubovni a pôsobia tu už do roku 2000. Prvé nesmelé pokusy v oblasti gastronómie sa im podarilo pretaviť do dnešnej podoby, ktorá je odrazom modernej doby v tradičnom šate. Do doliny priniesli systém a´la carte, ktorý sa tu ihneď udomácnil a pravidelne láka množstvo zákazníkov.

Na Strachanovke sa od začiatku rozhodli hrať so zmyslami hostí. Okrem chuti je to, samozrejme, zrak, na ktorý sa zamerali už pri projektovaní koliby. Za dnešnou podobou koliby stojí práve Ján Strachan, ktorý pritiahol to najlepšie zo slovenských a poľských kolíb na Liptov. Aj preto ju možno pokojne označiť ako najkrajšiu stavbu v doline.

Koliba Strachanovka má strategickú polohu, ktorá návštevníkom umožňuje za krátky čas preskúmať najväčšie poklady doliny. Záujemcovia o dlhšie výlety nájdu v tesnej blízkosti budovy autobusovú zastávku, ktorá im umožní preskúmať aj širšie okolie, vrátane priľahlých dolín, kopcov, miest alebo akvaparkov.

Na svoje si prídu aj ubytovaní hostia. Príjemné horské prostredie so šumiacim potôčikom je balzamom na dušu nielen pre dovolenkárov z miest.